פלמה דה מיורקה – איביזיה / 7 ימים

היום הראשון

קבלת ספינה במרינה של העיר פלמה בשעות הצהריים. הצטיידות במצרכי מזון ושתייה, הכרת ספינה וחתימה על מסמכי ההשכרה. אחר הצהריים אפשר לבחור ולהישאר במרינה ולטייל בעיר, או לצאת לקטע הפלגה ראשון במפרץ פאלאי דה פלמה לעבר המרינה של פוארטו דה סנטה פונזה, הנמצאת מעט מערבה מהקצה הדרום-מערבי של האי, במרחק הפלגה של 13 מייל. זוהי מרינה יפה עם מקום לחמש-מאות כלי שייט, אולם בשיא העונה, מומלץ לברר בקשר אם יש בה מקום. לחילופין, ליד המרינה תמצאו מפרצונים רבים לעגינה ואף מרינה נוספת בשם פוארטו דה אנדרטיקס, השוכנת חמישה מייל מערבה משם.

 

היום השני

ביום זה אפשר לבחור בין שתי אופציות: הפלגה לאיביזה או הפלגה לשמורת דה קבררה אם בחרתם באופציה הראשונה: יציאה מהעיר פלמה, להפלגה בת 60 מייל, או מהקצה הדרומי של האי להפלגה בת 52 מייל, לעבר מרינה פטו דה סטה אולליה באי איביזה. אם בחרתם באופציה השנייה: הפלגה בת עשרים וחמישה מייל לעבר שמורת הטבע דה קבררה. בשמורה זו מותר לעגון רק במפרץ המרכזי, בהתקשרות לחבלי עגינה (“מורינג-ליינס”) ובתשלום. העגינה ללילה מותרת למספר מצומצם של סירות ורק למשך לילה אחד בחודשים יולי אוגוסט, ושניים בשאר השנה. מומלץ להזמין מקום ואישור עגינה מראש דרך חברת ההשכרה או משרד התיירות המקומי.

 

היום השלישי

במידה ועצרנו בשמורה, נצא ישירות לעבר נמל העיר איביזה, מרחק הפלגה של כ-65 מייל. במידה והגענו לאי ביום הקודם, מומלץ לטייל באי בעזרת רכבים או טוסטוסים שכורים ו”לדלג” לעיר לקראת אחר הצהריים.

 

 
 

היום הרביעי

הפלגה קצרה של שני מייל מהקצה הדרום-מזרחי של איביזה לאי השכן פורמנטרה. אפשר להקיפו בהפלגה קצרה יחסית במשך היום, או פשוט לעגון במפרץ של פטו דה סבינה. האי נחשב לפנינת האיים הבלריים ולכן מומלץ להסתובב בו, לנוח בחופיו זרועי חבורות הנודיסטים, או פשוט להנות מארוחה באחת המסעדות הקטנות שבו. האי הקטן מכסה שטח של 38 מייל רבוע, ואורכו בסך הכל 10 מייל.

 

היום החמישי

יום נוסף באי פורמנטרה או חזרה לעבר איביזה, והפעם לעבר המרינה בעיר סאן אנטוניו, מרחק הפלגה של כ-23 מייל. במידה ותשארו בפורמנטרה אפשר לעגון לאורך החוף הדרומי – פלאיה דה מיטיורן, או בחוף הצפון מזרחי – פלאיה דה טרמונטנה. עומקי העגינה כאן הם שישה מטר וניתן לרדת לחופים בסירת הדינגי. גם חופים אלו הם חופי נודיסטים. בערב אפשר לחזור ולעגון במפרץ הצפון מערבי היפה – פוארטו דה אספלמדור.

 

היום השישי

יציאה מהעיר איביזה להפלגה בת 60 מייל, או מסאן אנטוניו להפלגה בת 65 מייל, לעבר האי פלמה, לאחת מהמרינות בחוף הדרום-מערבי.

 

היום השביעי

החזרת הספינה במרינת היציאה.