ספליט – דוברובניק / שבעה ימים

היום הראשון

מרחק הפלגה: 10-15 מייל
הגעה והתארגנות בספינה, במרינה של טרוגיר או של ספליט. עריכת קניות מזון וחתימה על מסמכי ההפלגה. אחר הצהריים יציאה לשייט קצר לעבר העיר מילנה באי בראק או מפרץ נקוג’ם באי סולטה מילנה הנחשבת לעיירת הקייט היפה והקרובה ביותר לספליט, והמרינה שבה עלולה להיות עמוסה בחודשי הקיץ, בעיקר לאלו המגיעים אליה בערב. במידה ואין בה מקום, מומלץ לחזור מעט צפונה לעבר מפרץ בובוויסקה ולעגון על עוגן. בחוף תמצאו מסעדה אחת והרבה נוף פסטורלי.

 

היום השני

יציאה לים דרך המעבר שבין האיים בראק וסולטה, בכיוון האי חוואר. לפני הכניסה לעיר חוואר אפשר לעצור בקבוצת האיונים ממערב בשם קלמנט ולעגון להפסקת צהריים במפרצונים היפים או להיכנס למרינה פלמזינה הממוקמת באיון זה. לעוגנים במרינה שירות מוניות ימי לעבר העיר חוואר. אם נחזור מעט מזרחה וצפונה, נזהה בקלות את המעבר והכניסה לעיר חוואר. קיים כאן מעגן רחב הכולל רציף בנוי עם מים ונקודות קשירה לחבלי הירכתיים (עוגן חרטום). אולם בשיא העונה מעגן זה מתמלא במהירות ואז אפשר לעמוד על עוגן במרכזו. העיר עצמה יפהפיה, מרוצפת אבן, מלאה מסעדות, מבשלות יין ובירה, ובעיקר מוגנת ע”י מבצר מרשים המשקיף ממעל. הטיול למבצר ברגל או במונית מומלץ לקראת השקיעה.

 

היום השלישי

מרחק הפלגה: 30 מייל
נצא מערבה לעבר האי ויס אותו נעבור מצפון או מדרום לעבר האיון השכן – ביסוו שבו מערה כחולה קטנה אך יפהפיה, בשם קומיזה, אליה אפשר להכנס בשחיה או עם הדינגי, בתנאי שהים שקט. אין אפשרות עגינה באזור המערה. מומלץ להיכנס בצהריים בזמן שהשמש גבוהה והשתקפות הצבעים בשיאה. לאחר מנוחה נחזור לעבר העיר העתיקה ויס ונעגון במעגן העירוני, או נפליג לעבר העיירה קומיזה בה אפשר לעגון במפרץ.

 

היום הרביעי והחמישי

מרחק הפלגה: כ-40 מייל
יציאה לעבר חלקו הצפוני של האי קורצ’ולה לחניה במפרץ מג’ה באזור העיר ווללוקה. מומלץ לא לעגון בנמל העיר המשמש את צי הדייג המקומי. מכאן אפשר למשיך לעבר החלק הדרומי של האי לעגינה בעיר המרשימה ביופיה קורצ’ולה, הנודעת כעיר הולדתו של מרקו פולו. עיר זו מוקפת חומה ומשקיפה ממעל על סביבתה. קיימת בה מרינה איי.סי.איי, קטנה וצפופה, ולכן במידה ולא יהיה מקום עגינה ניתן להמשיך מעט מזרחה למרינה נוספת וגדולה יותר.

 

היום השישי

מרחק הפלגה: 15 מייל
לאחר ארוחת בוקר בסגנון איטלקי, נצא דרומה לעבר האי מילג’ט לעגינה במפרץ פומזה לוקה פולקה. זהו מפרץ גדול ומוגן מאד ע”י איים והרים המקיפים אותו מכל עבר. העגינה עם ירכתיים לרציף האבן הגדול כאשר החרטום קשור למצופי העגינה הרבים. אין תשלום דמי עגינה אבל בהחלט מצפים מכם לאכול באחת המסעדות שבחוף. לאחר העגינה מומלץ לצאת לטיול רגלי לעבר שמורת הטבע פומזה והאגם היפה שבמרכזו מנזר קטן ועל חופי החול שלו נודיסטים.

 

היום השביעי

מרחק הפלגה: 30 מייל
נצא דרום מזרחה לעבר האי לופוד ונעגון במפרץ הנודיסטים המפורסם של סונג’ על עוגן, שכן המפרץ לא מוגן מספיק ללילה. אחר הצהריים הפליגו מעט דרומה לעבר מרינה איי.סי.איי בעיר דוברובניק הנמצאת במעלה נהר שזיהויו קל בזכות גשר ענק העובר מעליו. מרינה זו היא אחת היפות והגדולות בקרואטיה וכוללת לצד המסעדה ובית הקפה, בריכת שחייה לשימוש העוגנים בה. העיר הקסומה דוברובניק מוקפת חומה ובתיה, שנפגעו במלחמה, משופצים ומשוחזרים ומהווים יעד מעניין לטיול ושהות של יום נוסף. בעיר עוד שני מעגנים הקרובים למרכזה, המשמשים תנועת ספינות מסחר ודייג ואינם נוחים ליאכטות למרות שיש לא מעט שעוגנות בהם. לאלו שיעגנו במרינה איי.סי.איי שרות מוניות זמין וזול לעבר מרכז העיר (כ-20 דקות נסיעה).

 

היום השמיני

החזרת הספינה לחברת הצ’רטר