אתונה – איים סרוניים / שבעה ימים

היום הראשון

הפלגה מהמרינה לכיוון דרום מערב אל עבר האי אאגינה. חציית נתיב השייט לפיראוס (זהירות מתנועת האניות הרבה) והקפת האי על צידו המזרחי בכיוון דרום. חניית לילה במפרץ בחלקו הדרומי מערבי של האי, במעגן של הכפר פרדיקה, הממוקם במפרצון מזרחית לאיון מוני. זהו מעגן קטן ויפה מוקף במסעדות מקומיות ובתים צבועים כחול המשקיפים מראש הגבעה.

 

היום השני

ממעגן פרדיקה דרומה לכיוון האי פורוס, מרחק של שנים-עשר מייל ימי, מעבר בתעלת השייט ועגינה בנמל העיר או לאורך הרציף הארוך בתעלת השייט. פורוס הוא אי יפה עם מעגן נוח ומוגן, ובהחלט מומלץ לעצור בו ללילה. אם ברצונכם להאריך במעט את היום לפני הכניסה לפורוס, אפשר לעצור בדרך במעגן של הכפר מת’נה, הנמצא כ-5 מייל מצפון לפורוס, ולהתרחץ במרחצאות הגופרית הצמודות למעגן.

 

היום השלישי

נצא בבקר מפורוס דרך תעלת השייט המתמשכת דרום מזרחה לכיוון נמל הדייג והמרינה של הכפר ארמיוני, הנמצא על היבשה כאן גם ניתן למלא מים בספינה. הכפר עצמו אינו מרשים במיוחד, אולם אם תחצו אותו ברגל לכיוון מערב, תגיעו למפרץ יפה, המוקף מסעדות ובתי קפה. מרחק הפלגה מפורוס: כ-22 מייל. בדרך מפורוס אפשר לעצור לעגינה וארוחת צהרים במפרץ ניסיס סופיה הנמצא במרחק של תשעה מייל מפורוס, ומוגן חלקית על-ידי איון הנראה מרחוק כמו צפרדע.

 

היום הרביעי

נצא לאורך היבשה דרומה, לעבר האי ספטסאי, הנמצא במרחק הפלגה של כעשרה מייל. מומלץ להגיע לאי יפהפה זה לפני הצהריים, להתמקם במעגן הפנימי ביותר, שהוא קצת צפוף ומוזנח אבל מוגן ונח, לשכור טוסטוס ולצאת למסלול היקפי סביב האי. אפשר לרדת להתרחץ באחד החופים לאורך האי ואחר כך להתפנק במסעדה טבה בעיר היפה.

 

היום החמישי

מהאי ספטסאי נצא בחזרה צפונה לכיוון האי הידרה, הנמצא במרחק של כחמישה-עשר מייל. באי זה מעגן גדול ועמוס מאד ולכן כדאי להכנס מוקדם. בכל מקרה תתכוננו לעגינה צפופה, לעיתים בשורה שניה או שלישית. האי יפה מאד ומומלץ לטייל בו ברגל או על-גבי חמורים, לעבר המנזרים שבראשו. המסעדות במעלה הרחובות הצרים טובות מאלו שבנמל ומחיריהם סבירים. מים אפשר למלא ברציף, אולם יש לתאם זאת עם שומר הנמל שיביא עבורכם צינור מים ארוך.

 

היום השישי

מהידרה נצא מוקדם בבקר לכיוון פלאי אפידוורוס דרך תעלת פורוס, מרחק הפלגה של כ-33 מייל. לאחר העגינה במרינה של הכפר, הנכם מוזמנים לשכור מוניות ולנסוע לטיול קצר, הכולל הדרכה, בתיאטרון היווני העתיק השמור ביותר בעולם. זהו יום קצת ארוך ואפשר לקצרו אם מוותרים על אפידוורוס ועוגנים בפורוס או בכפר הדייגים ואטי, הנמצא ביבשה על חצי האי מת’נון.

 

היום השביעי

הפלגה מזרחה לאי אגינה, מרחק של 14 מייל, ועגינה במעגן העיר אגינה. זוהי עיר יפה ועמוסה בתיירים. המרינה גדולה למדי, אולם אל תהססו להידחף בין כלי השייט העוגנים באם תמצאו אותה עמוסה. מומלץ להתרחק מהרציף העירוני הגדול והסואן ולעגון בצד הדרומי, ברציפים המיועדים ליאכטות.

 

היום השמיני

נצא לפנות בוקר לקטע הסיכום בדרכנו חזרה למרינה קלמקיל, מרחק הפלגה של שמונה-עשרה מייל. זכרו, שמצפים לכם עד. השעה תשע ולכן יש לעשות קטע הפלגה זה בזריזות, אך בזהירות מכלי השייט שבנתיב לפיראוס. במידה ומצב הים בעייתי יש לעשות קטע חזרה זה עוד ביום שישי, או לוותר ולקצר את המסלול כבר ביום חמישי.