האיים האיוניים / שבעה ימים

היום הראשון והשני

יום קבלת היאכטה וזה שאחריו:
מאזור Vounaki מומלץ לרדת דרומה לעבר האי Kastos .N או N. Kalamos הנמצאים במרחק של כ-10 מייל ומתאימים להפסקה ראשונה. לחלופין אפשר לצאת לעבר האי Meganisi המשופע במפרצי עגינה בחלקו הצפוני. מכאן מומלץ לחתוך מערבה ודרומה לעבר האי N.Itaki , במרחק של כ-15 מייל נוספים ולהיכנס למרינה החדשה בעיר Vathi 3822N, 2043E. מרינה זו ממוקמת במפרץ מוגן למדיי, מוקפת בעיירה גדולה וצבעונית ומציעה מגוון של מקומות עגינה ושרותים כולל מים ודלק. יש לוודא שהעוגן אחוז היטב כי הרוחות בקיץ חזקות גם בתוך המעגן. מעיירה זו מומלץ לשכור רכב או אופנוע ולתור את האי. לחלופין אפשר לעגון במפרץ הצפוני לעיר שנקרא Kioni. זהו כפר קטן ויפה עם רציף בודד ומספר בתים יווניים וטברנות מקומיות.

היום השני והשלישי

היעד הבא הנו Cefalonia, שנמצא במרחק הפלגה קצר מ-Vathi.
באי זה שהנו הגדול באיי הים האיוני, מעגנים מספר, ואני ממליץ לבלות בו יומיים למי שמסלולו מאפשר זאת. האי מושפע מאד מהכיבוש האיטלקי בעבר ובהווה (תיירים) ובהתאם גם מחירי החנויות שבו.
מקום העגינה המרכזי היא העיירה Sami 3815N, 2039E. אולם היא כשלעצמה אינה מעניינת במיוחד והבנייה בה חדשה יחסית, עקב רעידת אדמה שהחריבה את העיר המקורית. יחד עם זאת, מקום זה הנו בסיס טוב לטיולים באי עצמו.
מצפון, במרחק של כ-15 מייל נמצאת העיירה הציורית מאד Fiskardo 3828N,2035E. לעיירה מרינה מוגנת למדיי אולם צפופה להחריד בחודשי הקיץ. דלק ומים ברציף.

 

היום הרביעי

מהאי קפלוניה נעלה צפונה לאי Lefkas המשופע במפרצים ומעגנים רבים.
לבאים כאמור מדרום, מומלץ לחנות במפרץ היפהפה של Sivota 3837N 2041.5E. במפרץ זה מעגן קטן הכולל מים ברציף ומסעדות רבות, וכן אפשרות לעגינה על עוגן בכל מקרה של צפיפות רבה מדיי במעגן.
• בדרך מפרצים נוספים למנוחת צהרים לפני הכניסה לעגינת לילה.

 

 

היום החמישי

המשך צפונה לאורך האי לווקס לעבר מפרץ Nidri ו-Vilkho 3842.5N, 2043E.
שני הכפרים הנ”ל ממוקמים סביב מפרץ יפה וירוק ומאפשרים עגינה לצד רציף או חופשית במרחבי המפרץ.
בקיץ אזור זה צפוף ביאכטות ונופשים ומשמש כמרכז לספורט ימי עבור תיירים בריטיים ואיטלקים.
• לאלו שזה יומם האחרון לפני החזרת היאכטה – מומלץ לעבור אחה”צ לעגינה אחרונה באחד המפרצים היפים של האי השכן Meganisi. אחד המומלצים הוא מפרץ Spartakhori וכדאי מאד לעלות ברגל לכפר שנמצא מעל המפרץ ומשקיף על כל האזור.

 

היום השישי

בהתאם למסלול ונקודת החזרת היאכטה, יש לפנות צפון מזרחה לעבר Vounaki (חברת Sunsail).