אתונה-קורינטוס / 14 ימים או האיים האיוניים / שבעה ימים

היום הראשון (בד”כ שבת אחה”צ)

הגעה והתארגנות במרינה Kalamaki. הפלגה מהמרינה מרחק של כ 25 מייל לכיוון האי Aegina. מומלץ לחנות בעיר ובמרינה של אגינה בחלקו הצפון מזרחי של האי. מכאן אפשר לשכור אופנועים ולנסוע (כשעה בכל כיוון) לחלק המערבי של האי, המשופע במנזרים ובאתר ארכיאולוגי מרשים.

 

היום השני

צאו בבוקר לכיוון הפתח המזרחי של תעלת הקורינטוס שנקרא Eastmia – 37’55N, 23’00E (ובו משלמים), או אם אתם באים ממערב ל-Posidonia – 22’58E 57’37N. אזור התקשרות בפתח התעלה מאפשר את זמן ההמתנה הדרוש עד למעבר (בד”כ חצי שעה עד שלוש שעות) ובו עליכם לשלם את מס המעבר הנקבע לפי אורך הסירה (בערך 105$ ליאכטה באורך 11 מטר) ושעת ויום המעבר. לאחר שהגיע תורכם והתנועה עוברת בכיוון הרצוי (רמזור ירוק והורדת גשר חוסם למיים) חצו את התעלה על מנוע בלבד ובמהירות של כ-6 קשרים. אורך התעלה כ-3.5 מייל ורוחבה 25 מטר וגובה קירותיה כ-75 מטר. בתעלה זרם של כ-2 קשר שכיוונו משתנה בהתאם לכיוון הרוח. מהפתח המערבי של התעלה המשיכו לכיוון נמל העיירה Galaxidi – 22’23E, 38’23N. העיירה יפה ורגועה, ההתקשרות עם ירכתיים לרציף הממוקם במפרצון קטן ומוגן המוקף ביערות אורנים. מעיירה זו מומלץ לצאת לטיול (עם מונית כשעה) לעבר האתר המפורסם של Delphi וה “אורקל”.

היום השלישי

נצא בבוקר מהמעגן מערבה דרך מפרץ הקורינטוס, מרחק של כ 30 מייל לכיוון מבצר Navpaktos 3823N, 2150E. המעגן הקטנצ’יק של “נוופקטוס” מוגן כולו בחומה עתיקה וצפוף מאד. בחודשי הקייץ מעגן זה מתמלא ביאכטות ולכן תתכוננו לחניה צפופה ועוגנים מסובכים. לחלופין אפשר לעמוד מול החוף לצד המעגן ולרדת בעזרת הדינגי. המעגן והעיירה משופעים בטאברנות, ואפשר למלא מים ודלק ברציף.
* על מנת לחלק את היום אפשר לעצור לצהרים באי הקטנטן “Trizonia” (מרינה או עוגן) או במעגן שנמצא ביבשה מולו – “Glifadha”.

 

היום הרביעי

נמשיך מערבה לעבר פתח מפרץ Patraikos ולעבר האי “Oxia” 3816N , 2106E. האי נוופקטוס שומם למדיי ומתאים להפסקת צהריים בלבד.(מכאן אפשר לחתוך לאי Ithaki או להמשיך לאורך היבשה כמוסבר בהמשך). שימו לב שהעגינה במיים מאד עמוקים ואינה נוחה, בעיקר ברוחות חזקות. לקראת אחה”צ כדאי למשוך צפון מערבה מרחק של 20 מייל לעבר האי הקטן Kalamos, 3738N 2056E. או לחלופין לאי Kastos 3834N, 2055E. או דרום מערבה לזקינטוס. כל המעגנים הנ”ל קטנים, שקטים ומוקפים ביערות ואזורי חקלאות. אין כאן פעילות חוף מרשימה אבל השקט והנוחות שווים עצירה ללילה. ליוצאים למסלולם מנקודת החוף של חברת Sunsail, מרינת היציאה לים האיוני היא זו: Vathi/ Palairos/ Vounaki (Sunsail) 3846N, 2053E.

• ביום זה מתחיל מסלול של 7 ימים באיים האיוניים.

 

 

היום החמישי (יום שני למסלול האיים האיוניים)

אזור Vounaki או האי Kastos. מומלץ לחתוך מערבה ודרומה לעבר האי Ithaki, במרחק של כ-20 מייל ולהיכנס למרינה החדשה בעיר “וטי” 3822N, 2043E. מרינה זו ממוקמת במפרץ מוגן למדיי, מוקפת בעיירה גדולה וצבעונית ומציעה מגוון של מקומות עגינה ושרותים כולל מיים ודלק. יש לוודא שהעוגן אחוז היטב כי הרוחות בקייץ חזקות גם בתוך המעגן. מעיירה זו מומלץ לשכור רכב או אופנוע ולתור את האי.
לחלופין אפשר לעגון במפרץ הצפוני לעיר שנקרא Kioni. זהו כפר קטן ויפה עם רציף בודד ומספר בתים יווניים וטאברנות מקומיות.

 

היום השישי והשביעי (שלישי-רביעי למסלול האיים האיוניים)

Cefalonia הנו היעד הבא, ונמצא במרחק הפלגה קצר מ”וטי”.
באי זה שהנו הגדול באיי הים האיוני, מעגנים מספר, ואני ממליץ לבלות בו יומיים למי שמסלולו מאפשר זאת. האי מושפע מאד מהכיבוש האיטלקי בעבר ובהווה (תיירים) ובהתאם גם מחירי החנויות שבו.
מקום העגינה המרכזי היא העיירה Sami 3815N, 2039E. אולם היא כשלעצמה אינה מענינת במיוחד והבנייה בה חדשה יחסית, עקב רעידת אדמה שהחריבה את העיר המקורית. אם זאת מקום זה הנו בסיס טוב לטיולים באי עצמו.
מצפון במרחק של כ-15 מייל נמצאת העיירה המאד ציורית Fiskardo 3828N,2035E. לעיירה מרינה מוגנת למדיי אולם צפופה להחריד בחודשי הקיץ. דלק ומים ברציף.

 

היום השמיני (יום חמישי למסלול האיים האיוניים)

מהאי קפלוניה נעלה צפונה לאי Levkas המשופע במפרצים ומעגנים רבים. לבאים כאמור מדרום, מומלץ לחנות במפרץ היפהפה של Sivota , 3837N 2041.5E. במפרץ זה מעגן קטן הכולל מים ברציף ומסעדות רבות, וכן אפשרות לעגינה על עוגן בכל מקרה של צפיפות רבה מדיי במעגן.
• בדרך מפרצים נוספים למנוחת צהריים לפני הכניסה לעגינת לילה.

 

היום התשיעי (יום שישי למסלול האיים האיוניים)

המשך צפונה לאורך האי לווקס לעבר מפרץ Nidri ו-Vilkho 3842.5N , 2043E.
שני הכפרים הנ”ל ממוקמים סביב מפרץ יפה וירוק ומאפשרים עגינה לצד רציף או חופשית במרחבי המפרץ.
בקייץ אזור זה צפוף ביאכטות ונופשים ומשמש כמרכז לספורט ימי עבור תיירים בריטיים ואיטלקים.
• לאלו שזה יומם האחרון לפני החזרת היאכטה – מומלץ לעבור אחה”צ לעגינה אחרונה באחד המפרצים היפים של האי השכן Meganisi. אחד המומלצים הוא מפרץ Spartakhori וכדאי מאד לעלות ברגל לכפר שנמצא מעל המפרץ ומשקיף על כל האזור.

 

היום העשירי (יום שביעי למסלול האיים האיוניים)

בהתאם למסלול ונקודת החזרת היאכטה, יש לפנות צפון מזרחה לעבר Vounaki (Sunsail) או צפונה לעבר תעלת השייט של לווקס לאלו שממשיכים לקורפו או ל-Preveza.
תעלת השייט של לווקס מצויה בחלקו הצפון מזרחי של האי ומפרידה למעשה בינו לבין היבשה. התנועה בה איטית והתעלה נחפרת לעומק של כ 6 מטר, ומסומנת במצופים.
בקצה התעלה העיר לווקס והמרינה מאפשרים מנוחה אך אינם אטרקטיביים במיוחד.
אני ממליץ להמשיך לכוון העיירה Preveza 3856N, 2043.5E, שהיא גם נקודת יציאה וסיום לחלק גדול מחברות הצ’רטר שפועלות באזור (כדוגמת Moorings/Athenian). כאן יש אפשרות לעגון במרינה של העיר הכוללת שירותים כגון דלק ומים, לנסוע מרחק קצר לשדה התעופה או לקחת מעבורת ל קורפו או לאיטליה. למי שהזמן בידו, מומלץ להכנס פנימה לימה הסגורה והיפה Amvrakia Kolpos שבה מס’ נקודות עגינה וכפרים קטנים כגון Vonitsa.

 

היום האחד עשר

יציאה בכיוון צפון מערב למרחק של כ-30 מייל לעבר האי Paxoi דרך האיון Antipaxoi. שני איים אלו מהווים אטרקציה ומוקד משיכה לכל היאכטות המפליגות באזור קורפו ולספינות תיירות מקומיות ולכן מומלץ להגיע למקומות העגינה בשעות הצהריים. במשך השנה הפעילות המרכזית באיים אלו הוא גידול זיתים לשמן ומחוץ לעונה כמעט ואין אוכלוסיה קבועה במקום ומכאן ששירותי החוף יהיו מצומצמים, אם בכלל.
באיון “אנטי פקסוי” מומלץ לעגון למשך שעות היום בלבד, ורק במזג אוויר נח, באחד המפרצונים שבחלקו הצפוני, כדוגמת Emerald bay, 3909N , 1955E.
באי “פקסוי” אפשר לעגון בכפר המרכזי Gaios, 3912N, 1147E. הנמצא בחלקו הדרום מזרחי של האי. העגינה לאורך רציף בין האי המרכזי לאיון קטנטן שעליו מבצר. המקום צפוף בקיץ אבל בהחלט אטרקטיבי. לחלופין ישנו בצפון מפרץ משגע בשם Laka, 3914.5N, 2007.7 E. העגינה על עוגן והירידה לחוף עם דינגי. הטברנות מלאות בצעירים והיופי מסביב של עצי הזית והאורן הנושקים למים, שווה כל רגע.

 

היום השניים עשר-שלושה עשר

האי קורפו הנו היעד הבא והאחרון (או ראשון) למסלול זה. באי הירוק והארוך (40 מייל מכל צד) וצר יחסית, המושך אליו תיירים רבים מדי עונה, יש מספר מקומות עגינה הן בחלקו הצפון מזרחי והן בחלקו הצפון מערבי, לכן בתכנון הזמן לאי זה חשוב לדעת היכן ממוקמת מרינת הבסיס (לקבלת/החזרת היאכטה) ולפי מיקומה לקבע האם להקיפו ממזרח או ממערב. ככלל אני ממליץ להתרכז בחוף המזרחי ולעגון באי ולשכור רכב לטיול מקיף.
מקומות עגינה בחלקו המזרחי של קורפו: בדרום מזרח המעגן של הכפר Kavos 3926N, 2005.5 E, או של Petriti , 3927N, 2000 E. שניהם קטנים, יפים ובד”כ לא צפופים ומשמשים בעיקר כתחנה בדרך צפונה, למרות יופיים. העגינה עם ירכתיים לרציף ופרט למים וטברנות קשה למצא שרותים נוספים במעגנים אלו. בצפון מזרח נמצאת העיר קורפו, 3937.4N, 1956.5 E, המיוחדת והאטרקטיבית מאד ובה מספר מעגנים ליאכטות ונמל מסחר. מומלץ לקרוא בפיילוט על אפשרויות העגינה הרבות הן במעגני הספורט והן בנמל העתיק. הסתובבות רגלית בעיר וסמטאותיה הרבות, למרות אלפי התיירים שלצדכם, חובה!
לחלופין אפשר להמשיך צפונה למעגן Gouvia 3939.5N , 1951.3 E, שבו מרינה גדולה ומודרנית. אם זאת מרחקה מהעיר מחייב נסיעה ברכב.
ממש בקצה הצפון מזרחי של האי, נמצאת העיירה הקטנה Kasiopi, 3947.5N, 1955.4E.
המעגן קטן ויפה אבל נמצא ממש במעבר בין אלבניה לבין קורפו, ולכן מומלץ לברר האם אין בעיה פוליטית שתמנע מעבר באזור.
מעגנים בצד המערבי של האי: ככלל זהו הצד הפחות מפותח מבחינת שייט ועגינת יאכטות, ובהתאם גודל המעגנים והשרותים שניתן למצוא בצד זה. ככלל אם מגיעים לצד זה יש להתרכז בחלקו הצפון מערבי, ולהכנס למעגן הקטן של Palaiokasrita, 3940.4N, 1942.6E.

 

הערות כלליות: המסלול המתואר כאן, והמיקומים בקורדינטות ומקומות העגינה המתוארים הנם בגדר המלצה של שייטים שונים שהפליגו באזור. יחד עם זאת, חובה לקרוא בפיילוט המקומי, לבדוק קורדינטות מדויקות במפה ולהתעדכן על שינויים והמלצות פרטניות לפני הפלגתכם.